×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۱ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

 

مدیرستاداقامه نماز استان گفت: استان بوشهر  از لحاظ  آثار  ارسالی به دبیرخانه مرکزی اجلاس سراسری نماز با بیشاز ۶۰۰ اثر ارسالی  مقام اول  کشوری  را کسب نموده است.

در این مراسم بعد از  پخش  پیام حاج اقا قرائتی به اجلاسیه های استانی نماز  در سال جاری،  خشنود مدیر ستاد اقامه نماز استان بعد از بیان سخنای پیرامون اجلاس استانی اظهار نمود جهت برگزاری این همایش  جلسات متعددی  با حضور  مسئولین کمیته های ستاد برگزاری  اجلاس و دیگر اعضاء  تشکیل شد،  که  تنها  ۳ جلسه ان  در دفتر کاری شخص  استاندار  جناب اقای د کتر  گرانوند  جهت برگزاری  هر چه بهتر این همایش  تشکیل شد. وی در ادامه اظهار  نمود:   استان بوشهر  از لحاظ  آثار  ارسالی به دبیرخانه مرکزی اجلاس سراسری نماز با بیشاز ۶۰۰ اثر ارسالی  مقام اول  کشوری  را کسب نموده است.

تعلیم و تربیت یکی از مکمل های اصلی نشر فرهنگ دینی در فضای مجازی است

در ادامه جناب اقای  دکتر  گرانوند با ابراز اینکه مشارکت بالای مردم استان بوشهر در اجلاس نماز، نشان از دینانت و تاریخی والای این خطه است، گفت: بر اساس نص قرآن، نماز یک وظیفه معین و ثابت دینی برای انسان مؤمن است که زمینه انسان خدا محور را فراهم می آورد و زمینه منکر و فحشا از بشر دور می شود.

وی با بیان اینکه نماز موجب کاهش آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها در جامعه می شود، افزود: نماز موثرترین مبنا برای ساختن یک جامعه طیب و طاهر است.

گراوند در پایان تعلیم و تربیت را یکی از مکمل های اصلی استفاده و نشر فرهنگ دینی در فضای مجازی دانست و اظهار داشت: نماز موجب محکم شدن شجره طیبه توحید در قلوب انسان های مؤمن می شود.

اقامه نماز در فضای منزل و ادارات موجب تقویت روحیه اخلاق و مهربانی می شود

درادامه بعد از  پخش تعدای  از کلیپ ها و آثار تولید  منتخبین استان  آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه بوشهر بعد از تشکر از دست اندرکاران برگزاری  اجلاس اظهار داشت: نماز یک عنصر نجات آفرین و کمال زا است که انسان را از باتلاق افول شخصیتی نجات می بخشد و انسان را درجه به درجه به اوج می رساند.

وی در ادامه با بیان اینکه نماز، پیوند نورانی خدا با انسان است، افزود: انسان ها با نماز به یک شخصیت کمال یافته می رسند و یک ثواب بر نمازش افزون شده است و به یک مرتبه ای دیگر راه پیدا می کنند.

نماینده محترم ولی فقیه در استان در   با بیان اینکه نماز یک ارتباط وثیق بین انسان و خدا ایجاد می کند‌، گفت: انسان یک جهانکده از فقر روحی، جسمی، عاطفی، علمی است و اگر این فقر در انسان بمانده، تمام ستون فقرات انسان در هم شکسته می شود و دچار آسیب شدید می شود و لذا نماز پیوند انسان ضعیف به خالق قوی است.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه  نماز یک بال برای رسیدن به اوج الهی و عبودیت خداوند سبحان است، عنوان کرد: اقامه نماز در فضای منزل و ادارات موجب تقویت روحیه و رویه اخلاق، معنویت، مهربانی می شود و لذا تمامی احکام خدا تابع مصالح است و تمامی فضاها را صاحب نور می کند.

در پایان با حضور استاندار بوشهر  جناب اقای  گرانوند و  آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر  از  ادارات برتر در حوزه نماز در سال۹۵ و منتخبین فراخوان اجلاس استانی نماز با اهدائ لوح و  هدایایی  تقدیر بعمل آمد.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false