×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۱ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از راه آرمان عنوان نمود : مسعود دریس مدیر فضای مجازی ستاد اقامه نماز صبح امروز در پنجمین اجلاس استانی نماز و فضای مجازی به بررسی چالشها، فرصت ها ، تهدید ها و راهکارهای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در ترویج و تبلیغ نماز اشاره کرد و گفت: نقش راهبردی نماز در تمدن سازی با توجه به رویکرد فضای مجازی است.

وی با مروری اجمالی بر سیر صعودی و نزولی جهان اسلام، به سقوط اندلس و قدس در سیر نزولی جهان اسلام اشاره کرد و افزود: آنچه در اندلس باعث سقوط مسلمانان شد پیروی از هوای نفس بود که ریشه آن تضییع نماز است زیرا اگر ما به آیه ۴۱ سوره حج عمل نکنیم به سمت آیه ۵۹ سوره مریم می رویم.

مدیر فضای مجازی ستاد اقامه نماز با بیان اینکه هر جا ارتباط با نماز کم باشد آسیب خواهیم دید، گفت: پشت این تکنولوژی یک ایدئولوژی قرار دارد و دشمنان سعی دارند با این تکنولوژی فرزندانمان را به جهنم ببرند و ما می توانیم کار معکوس انجام دهیم و آنان را به بهشت برسانیم.

دریس با بیان اینکه ما در توزیع محتوا لنگیم چه برسد به تحلیل آن، عنوان کرد: در ستاد اقامه نماز به این اعتقاد هستیم همانطور که در فضای حقیقی نماز برای از بین بردن آسیب های اجتماعی هست می توان کاربران را نیز از آسیب ها در امان داشت و باید چنین کاربرانی تربیت شوند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم آب را به پشت سد برسانیم به فرصت رسیده ایم و ما خیلی حرف ها برای گفتن داریم ولی چه فایده؟

دریس بیان داشت: ما در پیچ تاریخی هستیم در قطعاتی از برهه های زمان که حق و باطل به اوج خود می رسد که ما در آن شرایط قرار داریم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر وقت خوابیدن و کوتاه آمدن نیست بلکه وقت جهاد است.

دریس خاطرنشان کرد: از فضای مجازی استفاده کنیم ولی نماز حقیقی بخوانیم.

وی با مروری اجمالی بر سیر صعودی و نزولی جهان اسلام، به سقوط اندلس و قدس در سیر نزولی جهان اسلام اشاره کرد و افزود: آنچه در اندلس باعث سقوط مسلمانان شد پیروی از هوای نفس بود که ریشه آن تضییع نماز است زیرا اگر ما به آیه ۴۱ سوره حج عمل نکنیم به سمت آیه ۵۹ سوره مریم می رویم.

دریس با بیان اینکه در یک دوره، کاملاً حکومت فراعنه بر جهان اسلام حاکم بود و صدام در یک منطقه، حسنی مبارک در منطقه ای دیگر و… اما خدا بر مؤمنین منت نهاد و سیر صعودی اسلام از سال ۴۲ به واسطه معمار کبیر انقلاب اتفاق افتاد؛ خاطرنشان کرد: تنها نسخه نجات بخش ما چنگ زدن به قرآن و عترت است و مراد از این چنگ زدن اقامه قرآن و اهل بیت است که امام و خلف صالح او این هنر دا داشتند.

وی بار دیگر با اشاره به نقش نماز در تمدن سازی را با توجه به اینکه بر اساس آیه ۴۱ سوره حج، نماز در صدر فهرست قدرتمندان اقامه نماز است؛ خاطرنشان کرد: امروز انسان در ۴ حوزه ارتباطی با خود، با خدا، با دیگران و با جهان، آسیب دیده، گفت: در رأس هندسه اسلامی، نماز است و اقامه نماز، اولین اقدام تربیتی امام عصر عجل الله تعالی نیز هست.

مدیرفضای مجازی ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه ما هنوز در تولید محتوا لنگ هستیم؛ اظهار داشت: حتی اگر فضای مجازی را فتنه بدانیم، حتماً نعمت بزرگی در این فتنه است و باید وقتی وارد دریا می شویم، شنا بلد باشیم؛ امروز وقت جهاد دائمی است؛ رهبری بارها فرمودند در پیچ تاریخی هستیم؛ این پیچ یعنی رویارویی حق و باطل به اوج خود رسیده است.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false